Darmowa dostawa od 50,00 zł

Blog

Gotowi na wszystko - domowa apteczka dla psa

Gotowi na wszystko - domowa apteczka dla psa

Taka oto już jest ta ludzka codzienność, pełna przypadków wystawiających na większe i mniejsze próby nasze zdrowie. Każdego dnia, niezależnie od miejsca i czasu, przydarzają się nam najróżniejsze sytuacje, w wyniku których odczuwamy ból, ulegamy silnym reakcjom stresowym, doznajemy drobnych urazów lub borykamy się z dotkliwymi przypadłościami. Nie jesteśmy na nie gotowi, jednak staramy się być zawsze przygotowani. Każdy ma w domu taką szafkę, szufladę, półkę lub pudełko w komodzie, w którym przechowuje niezbędne akcesoria opatrunkowe, środki dezynfekujące, leki i preparaty pielęgnacyjne odpowiadające naszym, ludzkim, potrzebom. Nic w tym dziwnego, staramy się zapewnić sobie bezpieczeństwo, bojąc się jednocześnie ewentualnych konsekwencji zdrowotnych, które moglibyśmy ponieść, nie stosując w sytuacjach zagrożenia odpowiednich środków zaradczych. Zwykła rana, która nie zostałaby prawidłowo zdezynfekowana i zabezpieczona mogłaby stać się miejscem niebezpiecznego zakażenia, niosąc z sobą poważne konsekwencje ogólnoustrojowe.
Czytaj więcej
Dietetyczne wsparcie w miłości - właściwy model żywienia

Dietetyczne wsparcie w miłości - właściwy model żywienia

Zachowania seksualne u psów skupiają się przede wszystkim na instynktownym popędzie, prowadzącym do rozmnażania, w celu zapewnienia przetrwania własnego, jak i całego gatunku. Instynktowna chęć i potrzeba kopulacji, wynikająca z głębokich uwarunkowań ewolucyjnych i rozwojowych, rozwija się już we wczesnym okresie życia, choć początkowo pies nie jest w pełni świadom własnych zachowań. Impulsy seksualne, będące formą dążenia do prokreacji nasilają się w czasie intensywnego dojrzewania i utrzymują, stanowiąc ważny aspekt fizjologiczny, przez większość życia czworonoga. Powszechnie wiadomo, że reprodukcja jest szczególnie istotna dla przetrwania gatunku, dlatego też od wielu lat prowadzone są liczne badania dotyczące zachowań seksualnych psów. Coraz częściej jednak, obserwacje dotyczą nie fizjologicznych aspektów prokreacji, a kwestii odbierania przez psa wrażeń zmysłowych i odczuwania bodźców sensualnych, towarzyszących kopulacji. To, czy czworonogi odczuwają przyjemność z seksu niezmiennie intryguje, fascynuje, zachęcając do dalszych badań. Niezależnie od przyczyn pobudzających do podejmowania zachowań seksualnych, ani tym bardziej od istnienia lub nie ich sensualnego efektu wow, fakt jest taki, że psy instynktownie poszukują okazji do spółkowania. Dążą do zbliżeń na tyle chętnie, że teoria, jakoby ewolucja musiała w jakimś stopniu uczynić prokreację przyjemną wydaje się wyjątkowo słuszna.
Czytaj więcej
Żywienie a zachowanie – związek, którego istnienia nie można ignorować

Żywienie a zachowanie – związek, którego istnienia nie można ignorować

Każdy pełnoetatowy opiekun psa i kota przynajmniej raz w życia miał do czynienia z niepożądanymi zachowaniami, takimi jak brudzenie, piszczenie, natrętne poszczekiwanie, nieposłuszeństwo, wzrost agresji czy nadpobudliwość. Niektóre mogły mijać samoczynnie, w większości przypadków jednak pomogła dopiero skutecznie przeprowadzona, zindywidualizowana terapia – weterynaryjna lub/i behawioralna.
 
Mając do czynienia z problemami, które nie tylko utrudniają psu lub kotu codzienne funkcjonowanie, ale również sprawiają, że pojawiają się coraz większe trudności z jego prowadzeniem, warto zwrócić uwagę na stosowaną dietę. Choć do niedawna jeszcze brakowało badań, potwierdzających teorie dotyczące związku pomiędzy żywieniem udomowionych czworonogów a ich zachowaniem, obecnie wiadomo już, że jego istnienia nie można ignorować. Niekiedy bowiem, tam gdzie usilnie doszukujemy się przyczyn zaburzeń behawioralnych w licznych czynnikach zewnętrznych, w złym wychowaniu (lub, jak kto woli, w ułożeniu), a nawet w złośliwości czworonoga (nie, to nie żart), wyjaśnieniem może okazać się nieprawidłowa dieta.
Czytaj więcej
Broń Boże, tylko nie zboże – o modnych karmach po ludzku

Broń Boże, tylko nie zboże – o modnych karmach po ludzku

Zacznijmy od podstawy podstaw, czyli od anatomii. Cóż bardziej może naświetlić nam rzeczywiste predyspozycje żywieniowe naszych czworonogów niż ich współczesna budowa anatomiczna, nie tylko odzwierciedlająca pierwotną naturę, ale i stanowiąca wyraźny dowód na zmiany, jakie zaszły w nich, w postępujących procesach udomawiania.
Współczesne psy domowe różnią się bowiem, i to pod wieloma względami, od swoich dalekich, drapieżnych przodków z grupy dzikich psowatych. Mają one naturę wszystkożerną, co oznacza, że w drodze ewolucji przystosowały się do pobierania, przyswajania i wykorzystywania różnego typu pokarmu, zarówno zwierzęcego, jak i roślinnego, choć – nie ukrywajmy – mięso preferują bardziej.
Czytaj więcej
Bezpieczne odchudzanie – jak nie zrobić krzywdy własnemu psu

Bezpieczne odchudzanie – jak nie zrobić krzywdy własnemu psu

Globesity, globalna epidemia, choroba cywilizacyjna, pandemia XXI wieku – to najczęstsze określenia, jakie napotykamy, czytając o otyłości. To jednak żaden specjalny wynalazek nowoczesności. Otyłość znana była bowiem już od czasów prehistorycznych. O jej związkach z niepłodnością, a nawet i śmiercią donosili ówcześni wielcy myśliciele, a wśród nich sam Hipokrates, inicjujący pierwsze formy skutecznej terapii otyłości. Już wtedy wiadomym było jak bardzo choroba ta pogarsza jakość codziennego życia. Nikt jednak nie przypuszczał, jak wielką skalę ostatecznie osiągnie. Jak się bowiem okazało, otyłość prześcignęła statystycznie niedożywienie, obciążając znacząco światowe systemy ochrony zdrowia.
Czytaj więcej
Najlepsza karma dla psa - odkrywamy tajemnice produktów premium

Najlepsza karma dla psa - odkrywamy tajemnice produktów premium

Analizując każdy aspekt naszej rzeczywistości, poddając nieustannej ocenie wszystkie jej elementy, masowo nadużywamy stwierdzenia „najlepszy”. Zbyt łatwo przechodzi nam ono przez usta, rzadko kiedy będąc w pełni zgodne z jego oryginalną, wielowiekową definicją. Upraszczając jego znaczenie do granic możliwości, można by uznać, że „najlepszy” to po prostu dobry, ale z jakiegoś jasno określonego powodu wyróżniający się na tle innych dobrych. A „dobry”, wg Słownika Języka Polskiego W. Doroszewskiego z 1958 roku, oznacza „taki, jaki powinien być, jak trzeba; należyty, właściwy: wysokiej jakości, wysokiego gatunku, wartościowy, wyborny, wykwintny”.
Czytaj więcej
Wpływ psa na człowieka – za co powinniśmy być wdzięczni czworonogom

Wpływ psa na człowieka – za co powinniśmy być wdzięczni czworonogom

Niezwykłą relację, opartą na zaufaniu, miłości i oddaniu, człowiek i pies współtworzą od tysięcy lat. Początkowo postrzegany jako wartownik i strażnik domowego ogniska, z biegiem czasu pies stał się członkiem rodziny i przyjacielem, opiekunem i terapeutą. Zajmując ważne miejsce w naszej sferze społecznej i emocjonalnej, nauczył się bacznie nas obserwować, trafnie oceniać i komunikować się w obszarze potrzeb i pragnień. Ale czy to wszystko? W ujęciu zarówno biologicznym, jak i psychologicznym relacja, która nas łączy to istny fenomen. I to nie ze względu na to, co my możemy zaoferować psu, ale co on może i chce zaoferować nam. Bo niezależnie od tego, od której strony podejdziemy do tematu istoty psa i jego roli w naszym życiu, wniosek wyjdzie nam jeden i ten sam: pies jest nam do życia absolutnie niezbędny. Ważne, byśmy w swym głęboko zakorzenionym homocentryzmie dostrzegli jak wielkie zdolności emocjonalne i intelektualne posiada, i pojęli wreszcie, jak bardzo polega na nich, żyjąc u naszego boku.
Czytaj więcej
TOP karmy, które warto zapamiętać: Caniwild Finest Selection 80/20/0

TOP karmy, które warto zapamiętać: Caniwild Finest Selection 80/20/0

Dumnie i barwnie brzmiące Finest Selection, czyli tłumacząc „na nasze” najlepszy wybór. Intrygujący sposób prezentacji produktu, zakładający odgórnie, że spełni on wymagania, oczekiwania, a w końcu i wyobrażenia konsumentów o karmie doskonałej w jednych wzbudzi podziw i szacunek, innych po prostu przekona, a w jeszcze innych wzbudzi szereg wątpliwości. Stosowany w marketingowych storytelling, w artykułach sponsorowanych, bogatych treściach reklamowych, a ostatnio równie często na opakowaniach, również w nazwie. Skoro tyle wokół nas „najlepszych wyborów” dlaczego mielibyśmy, bez mrugnięcia okiem, uwierzyć w tego rodzaju deklarację? Skąd mieć pewność, że akurat ten „najlepszy wybór” od Caniwild będzie lepszy niż inny, dostępny na półkach sklepowych? Chciałoby się rzec – nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć. Jednak zanim do próbowania przejdziemy, a nawet zdecydujemy się na zakup, spróbujmy zagłębić się w tych skarbach niezmierzonych od nieco innej strony, wykorzystując do oceny karmy Caniwild Finest Selection najlepsze narzędzie – wiedzę.
Czytaj więcej
Najlepsze legowisko dla psa - jakie wybrać

Najlepsze legowisko dla psa - jakie wybrać

O ile z roku na rok stajemy się coraz bardziej świadomymi właścicielami w kwestii diety, rozwoju behawioralnego, potrzeb związanych z aktywnością czy form pobudzania pierwotnych instynktów naszych mniejszych braci, o tyle prawidłowa organizacja przestrzeni domowej naszego pupila przez wielu z nas odsuwana jest na drugi plan. Niby wiemy, że pies musi mieć własne miejsce, ale czy zastanawiamy się nad tym w jaki sposób je stworzyć, by pozwoliło psu zaspokajać zarówno najważniejsze, bytowe potrzeby, jak i zapewniać mu trzy z pięciu podstawowych wolności, określonych w Kodeksie Dobrostanu Zwierząt? Czy w ogóle wspomniane potrzeby jesteśmy w stanie określić? A jeśli tak, czy rozumiemy ich znaczenie? Niestety, ale największą zmorą współczesnych czworonogów jest zwykła niewiedza – nasza niewiedza, dodatkowo jeszcze okraszona podążaniem za coraz to nowszymi trendami.
Czytaj więcej
Jak, w dobrej wierze, nie otruć własnego psa – trucizny ze świątecznego stołu

Jak, w dobrej wierze, nie otruć własnego psa – trucizny ze świątecznego stołu

O tym, jak z miłości, często zupełnie nieświadomie nie sprawić, że będzie ono wyraźnie krótsze, bardziej bolesne i smutne. Będzie o mądrości, którą każdy z nas powinien nosić w sobie. I o zwierzętach, bo bez nich przecież to życie nie miałoby większego sensu. Każdego dnia troszczymy się o psa, dbamy o jego potrzeby w rosnącym wraz z jego wiekiem poczuciu odpowiedzialności. Pragniemy, by towarzyszył nam jak najdłużej, dlatego poświęcamy psu czas, siły i pieniądze. Wybieramy drogie, cenione i znane na całym świecie karmy jakości super premium jak Caniwild. A potem nadchodzą Święta…
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 264 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-26
Bardzo szybka i sprawna dostawa. Świetny kontakt ze sklepem - jeżeli w danej chwili nie mogą odebrać telefonu, to oddzwaniają
2024-09-03
Psiakiem jedzą aż im się uszy trzęsą - nie trzeba żadnych dodatków
pixel