Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przysmaki dla kota – co zrobić, by go zaciekawić?

2021-05-05
Przysmaki dla kota – co zrobić, by go zaciekawić?

Wydawać by się mogło, że dobrej jakości, wartościowy przysmak, o naturalnie intensywnym aromacie mięsa broni się sam. W przypadku wielu czworonogów, w szczególności psów często tak właśnie jest. Nie potrzeba więcej, niż szelest opakowania i roznoszący się zapach smakołyka, by zwierzę zainteresowało się podawanym mu dodatkiem. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie, gdy mamy do czynienia ze szczególnie wybrednym osobnikiem lub, po prostu, z kotem. Wówczas podany z ręki smakołyk może nie wystarczyć.

Kot kotu nierówny, dlatego nie można z góry założyć, że każdy zrezygnuje ze zjedzenia apetycznego kąska, podanego mu w tej czy innej formie przez właściciela. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że wybredne zwierzę nie zechce przyjąć przysmaku, niezależnie od tego, jak bardzo aromatyczny czy smakowity się on okaże.

Co zrobić, by nasz kot zainteresował się pokarmem? Dlaczego nie działa na niego sam fakt, że stanowi on wyselekcjonowane urozmaicenie diety i jest naprawdę, zarówno według producenta, sprzedawcy, jak i kota sąsiada, ale to naprawdę smakowity? Czy istnieje choć cień szansy, że ciągłe poszukiwanie najlepszych przysmaków w coraz to nowych odsłonach się skończy, bo nasz kapryśny kot zdecyduje się wreszcie którykolwiek z proponowanych zaakceptować? A może jednak wina za jego kulinarne dąsy leży po naszej stronie i należałoby zastanowić się, gdzie popełniamy błąd?

Wybredny kot i wartościowe przysmaki – co robić, by chciał je jeść?

Podawanie przysmaków nie jest obligatoryjne. Nie każdy czworonożny pupil musi je dostawać, dlatego nie upierajmy się, jeśli z jakiegoś powodu nasz kot naprawdę odmówi ich przyjmowania. Jednakże, jeśli z wielu powodów zależy nam na tym, by dietę czworonoga urozmaicić funkcjonalnym dodatkiem, a jego podawanie ma jasno określony cel zastanówmy się, jakie rozwiązanie pozwoli nam przekonać kota, by zechciał zjeść to, co od nas dostanie.

Kiedy przysmak może okazać się przydatny? Przede wszystkim wtedy, gdy jego skład i wartości odżywcze, jakie z sobą niesie są kotu potrzebne do zachowania dobrego zdrowia. Linia Caniwild to lekkostrawne dodatki funkcjonalne jakości premium, ukierunkowane na wsparcie i zwiększoną ochronę organizmu zwierzęcia. Wśród dostępnych propozycji, znajdziemy przysmaki wspomagające skórę i sierść, pomagające w regulacji procesów trawiennych, dentystyczne oraz uspokajające, których działanie wspomagające układ nerwowy zapewniają naturalne ekstrakty roślinne.

Znacznie łatwiej podać zwierzęciu dodatek funkcjonalny niż tabletkę, krople czy nawet pastę i to nie ze względu na wysoką smakowitość czy pobudzający sensorycznie, intensywny aromat, ale dzięki jego formie. Przyjemnie kruche, a jednocześnie dość twarde przysmaki doskonale nadają się do podawania metodą karmienia interaktywnego. Dzięki szerokiej dostępności zabawek edukacyjnych i inteligentnych gadżetów do karmienia, każdy opiekun kota, nawet tego najbardziej kapryśnego, wybrednego i niechętnego do współpracy, znajdzie sposób, by zainteresować czworonoga.

Super-moc zabawek edukacyjnych dla kota? Ukierunkowanie na realizację instynktów i naturalnych potrzeb związanych z polowaniem

Gdy brakuje nam pomysłu, jak zainteresować kota przysmakiem, warto sięgnąć po sprawdzone, a jednocześnie nowoczesne rozwiązanie - zabawki edukacyjne i interaktywne. Stworzone z myślą o kocich potrzebach, zapewniają zwierzętom to, co dla nich najistotniejsze – źródło ekscytacji i przyjemności, wzbogacenie behawioralne, służące zachowaniu równowagi emocjonalnej oraz możliwość realizacji najważniejszych, pierwotnych potrzeb czworonoga.

Kot to urodzony łowca. Nie ma znaczenia, że w wyniku procesów udomawiania większość swojego życia spędza w tych samych czterech ścianach. Właśnie z tego względu naszym obowiązkiem, jako świadomych i troskliwych opiekunów, jest zapewnienie mu dostatecznej ilości bodźców wzbogacających w obrębie domowej przestrzeni. Ochrona przed przewlekłą nudą i brakiem dostatecznej aktywności, zarówno fizycznej, jak i psychicznej powinna stanowić priorytet w dbaniu o codzienny dobrostan zwierzęcia. Wybierając zabawki edukacyjne i interaktywne, w szczególności te inicjujące i odzwierciedlające poszczególne sekwencje polowania, możemy powiedzieć, że robimy wiele - dostatecznie wiele, by umożliwić mu realizację najważniejszych wolności, wynikających z jego dzikiej natury.

Zabawki edukacyjne i interaktywne, które sprawią, że Twój kot rzuci się na przysmaki - dosłownie

Spośród dostępnych w sklepach zoologicznych gadżetów edukacyjnych, warto zainteresować się tymi, które angażują kota w poszukiwanie, gonitwę, łapanie i aktywne zdobywanie nagrody, jaką będzie wybrany przez nas przysmak. Tego rodzaju produkty zwiększą zainteresowanie czworonoga smakołykiem, który czeka na niego po skończeniu wszystkich etapów zabawy, ponieważ już samo dążenie do zdobycia nagrody będzie dostatecznie pobudzające i ekscytujące.

Przed dokonaniem zakupu warto uważniej poobserwować kota, zwracając uwagę na ulubione zachowania, najczęstsze formy aktywności, które podejmuje samodzielnie, w poczuciu swobody i niezależności.

Poznanie i właściwa ocena preferencji zwierzęcia pozwolą nam na wybór odpowiedniej zabawki. A jest ich naprawdę wiele:

  • atrakcyjne maty węchowe i do lizania, które bawią i uczą, wymagając od czworonoga dużego zaangażowania w odszukanie przysmaków,
  • gry strategiczne o różnych poziomach trudności, których szufladki, schowki i pojemniczki stanowią kryjówkę dla przysmaków, a dostanie się do nich wymaga rozwiązania przez zwierzę zagadek logicznych,
  • wieże manipulacyjne, w których przysmaki leżą na poszczególnych piętrach, a ich zdobycie wiąże się z otwieraniem łapką odpowiednich zapadni,
  • tunele i labirynty, które doskonale zastąpią tradycyjne miski i sprawdzą się nie tylko podczas podawania przysmaków, ale również codziennej diety,
  • piłki lub wałki z otworami, przez które wysypują się nagrody, jednak tylko wtedy, gdy kot odpowiednio pokieruje torem turlania się zabawki.

Daj kotu to, czego potrzebuje – wartościowe przysmaki, wspomagające organizm i aktywną zabawę, jako źródło niezbędnych mu bodźców

Odpowiedni dobrana zabawka edukacyjna sprawia, że czworonóg nieustannie rozwija się, a dostateczna ilość zapewnianej dzięki niej aktywności fizycznej i umysłowej, odpowiadającej jego naturalnych zachowaniom, wynikającym z silnego instynktu łowcy, chroni go przez zaburzeniami behawioralnymi. To dobry sposób, by uchronić kota przed przewlekłą nudą, zapewnić mu odrobinę rozrywki, gdy zostaje sam na dłużej, a także by zadbać o jego codzienny dobrostan, uzupełniając dietę w dodatki funkcjonalne.

Niezależnie od tego, czy zależy nam na wsparciu układu nerwowego i redukcję stresu u zwierzęcia czy też o stymulację jego układu odpornościowego, wybór odpowiednich, naturalnie pysznych przysmaków i ich umiejętne podanie przekona do zabawy nawet najbardziej wybrednego czworonoga. Przecież żaden kot nie odmówi sobie polowania!

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 224 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Szybko, sprawnie
2024-05-21
Blyskawiczna wysyłka, karma najwyższej jakości
pixel