Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Karma dobrej jakości - jak ją rozpoznać?

2018-08-10
Karma dobrej jakości - jak ją rozpoznać?

Brak substancji alergizujących

Alergie pokarmowe są tak samo powszechne wśród psów, jak i wśród ludzi. Coraz więcej czworonogów cierpi z powodu alergii na najpopularniejsze składniki karm: kukurydzę, zboża, soję. Te składniki mogą być z powodzeniem zastąpione innymi źródłami węglowodanów i białka roślinnego, tak aby móc je wyeliminować z psiej karmy. Karma dobrej jakości zawiera wartościowe składniki roślinne, takie jak np. dynia, groszek czy bataty – dostarczające energii, będące źródłem węglowodanów i składników mineralnych czy witamin, a jednocześnie bardzo rzadko powodujące alergie.

Alternatywne źródła białka zwierzęcego

Coraz więcej czworonogów kiepsko reaguje na podstawowe źródło białka zwierzęcego w psich karmach, tj. kurczaka. Dobrej jakości karma przede wszystkim bazuje na składnikach z wolnego chowu, które są o wiele korzystniejsze pod kątem zdrowotnym dla psa aniżeli te z chowu przemysłowego. W alternatywie jednak posiada również takie składniki, które mogą stać się wartościową alternatywą dla taniego i popularnego kurczaka, m.in. dobrych gatunków ryby, jagnięcinę, wołowinę czy dziczyznę.

Wysoka jakość składników

Jak zostało wyżej wspomniane, istotna jest dobra jakość składników. Najlepiej, gdy pochodzą one z upraw i hodowli ekologicznych, spełniających niezbędne normy i posiadających potwierdzające to certyfikaty. To jednak nie wszystko: składniki psiej karmy powinny być na bieżąco sprawdzane pod kątem obecności substancji niepożądanych. Mięso powinno posiadać jakość „human grade”, czyli taką, jaką dysponują wszystkie produkty spożywane przez ludzi

Brak konserwantów

Dobrej jakości sucha karma nie posiada konserwantów i sztucznych barwników. Te pierwsze z powodzeniem mogą być zastąpione naturalnymi przeciwutleniaczami, o wiele zdrowszymi dla psa. Zamiast sztucznych aromatów karma może posiadać przede wszystkim wywary mięsne i oleje, doskonale podnoszące smakowitość, a jednocześnie nie powodujące u psa objawów uzależnienia od pokarmu. W krok za brakiem substancji sztucznych idzie również krótszy termin przydatności do spożycia, który w przypadku karmy suchej jest oczywistą zaletą i świadectwem o dobrej jakości.

Właściwe proporcje

Niemniej istotne są dobre proporcje w suchej karmie dla psów. Na pierwszym miejscu zdecydowanie powinno stać mięso i to właśnie białko zwierzęce powinno dominować w pokarmie. Węglowodany, jakkolwiek w diecie psów niezbędne, powinny stać na zdecydowanie dalszych pozycjach. Muszą pochodzić z warzyw i owoców z ekologicznych upraw, mających niski indeks glikemiczny i bogatych w witaminy oraz składniki odżywcze. Niezbędnym dodatkiem do karmy są kwasy tłuszczowe nienasycone.

Przejrzysty skład

Na sam koniec pozostaliśmy kwestię składu. Każda dobra pod względem jakości sucha karma dla psa posiada przejrzysty skład. Przed zakupem odpowiedzialny opiekun powinien się z nim zapoznać, aby wiedzieć, w jakich proporcjach w karmie znajdują się składniki zwierzęce i roślinne czy jakie ilości białka dostępne są w każdej porcji. Przejrzysty skład to m.in. jasno opisane składniki mięsne, bez produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, czy zawartość procentowa podstawowych elementów składających się na dany pokarm.

Te wszystkie oczekiwania względem dobrej karmy dla psów spełniają produkty marki Caniwild dla psów. Warto się z nimi zapoznać, aby znaleźć idealny sposób żywienia również dla psa cierpiącego na alergie i nietolerancje pokarmowe czy mającego wrażliwy układ trawienny.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 233 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Rewelacja
2024-06-01
Szybka wysyłka, polecam sklep
pixel